Elindult a „KPMG ESG Akadémia” a KPMG, a Microsoft és több egyetem együttműködésében. Célja, hogy elérhetővé tegye a naprakész és nélkülözhetetlen ESG-tudást, támogassa és képezze az üzleti élet szereplőit a legváltozatosabb fenntarthatósági témákban.
Nyáron indul a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) székház felújításának első üteme, melynek során megújulnak és kibővülnek a bemutató kiállítóterek is.
Már nemcsak az Európai Bizottság és a kormány között, de a közérdekű vagyonkezelő alapítványok alá tartozó egyetemek rektorai és a tudományos kutatók is egyre inkább szembekerülnek egymással. Az Akadémiai Dolgozók Fóruma élesen bírálja a Brüsszelbe küldött nyílt levelet, amelyben a rektorok védik a felsőoktatási modellváltást.
Sokan vannak, akik idén tavasszal diplomáznak. Sokakban merülhet fel, hogyan tovább? A munkaerőpiacra érdekes kettősség jellemző: sok munkaadó szenved a munkaerőhiánytól, mert nem talál megfelelő jelölteket, miközben sokan vannak, akik hosszú ideje nem találnak megfelelő munkahelyet maguknak. Aki dolgozik, gyakran folyamatosan passzív álláskereső üzemmódban van, figyeli a lehetőségeket, mert valamiért nem elégedett az aktuális munkahelyével. Nem egyszerű tehát a helyzet. Ugyanakkor a versenyszférán kívül is van alternatíva: ha egy friss diplomás számára fontos a nemzetközi tapasztalat, nemzetközi kapcsolatrendszer építése, kifejezetten érdeklődik egy adott téma iránt, szereti a változatosságot, akkor jó választás lehet számára a doktori képzés. Kónya István, a Corvinus Doktori Iskolák vezetője szerint a doktorandusz-lét egyik legnagyobb előnye a függetlenség és önállóság, ráadásul a doktori fokozat megszerzése akkor is nagyon nagy előnyt ad, ha valaki nem az egyetemi szférában képzeli el a jövőt: nagy nemzetközi szervezetek, tőzsdei cégek, pénzügyi elemzők is tárt karokkal várják a doktori fokozattal rendelkező munkatársakat.
Lezárult a közbeszerzési eljárás, így kezdődhet a Magyar Testgyakorlók Köre (MTK) számára épített Sándor Károly Labdarúgó Akadémia új utánpótlás-nevelési központjának kialakítása a VIII. kerületi Orczi térnél, a Kőbányai út – Fiumei út és a Salgótarjáni út között elhelyezkedő vasúti közlekedési területen - írja a Pestbuda.hu.
Megújította vezetőképző modulját a Mathias Corvinus Collegium (MCC. A tehetséggondozó intézmény a Portfolio-t arról tájékoztatta, hogy a cél, hogy ne feltétlenül menjenek külföldre a tehetséges fiatalok azért, hogy egy európai viszonylatban is meghatározó színvonalú vezetőfejlesztő képzést kapjanak.
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter megüzente az akadémiai kutatóintézeti vezetőknek, hogy mi a terve az MTA-val - értesült az Index egy a birtokába került tájékoztatóból. A lap szerint a tervezet minden eddiginél radikálisabb: szavai szerint Palkovics teljesen elvenné a Magyar Tudományos Akadémia kutatóintézeteit, az MTA-t kiüresítené, érdemi kompromisszumra nem hajlandó.
Minden szükséges forrás és eszköz a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) rendelkezésére áll ahhoz, hogy az általa működtetett intézményi kutatóhálózat működőképességének biztosításához a folyamatban lévő átvilágítás lezárásáig szükséges, szabályos lépéseket megtegye - közölte az Információs és Technológiai Minisztérium a hétfőn napvilágot látott hírekre reagálva.
A héten Budapesten aláírták a Rátgéber Kosárlabda Akadémia szakmai bázisán nyugvó Nemzeti Kosárlabda Akadémia sportkomplexumának beruházási, kivitelezési munkálataira irányuló szerződést, így elkezdődhet Pécsett egy kosárlabda utánpótlásképző központ építése - írja az MTI.
Az ország egyik leggazdagabb asszonya, Kósa Erika eladta 2012-ben alapított cégét, a Consequit Alkusz Kft-t, és új vállalkozást indít. A 27 éve a befektetési piacon működő cégalapító üzleti tudását és tapasztalatait szeretné minél több embernek továbbadni, illetve segíteni az önfejlesztésben.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Ilyen helyzetben van most a Fekete-tengeri Flotta.
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?
Európa versenyképességi mutatói mély válságról árulkodnak.