UBS: jönnek Trump vámjai, venni kell az aranyat
Befektetés

UBS: jönnek Trump vámjai, venni kell az aranyat

Portfolio
Az UBS Group a legújabb bank, amely megemelte az aranyra vonatkozó árfolyam-előrejelzését a globális kereskedelmi háború elhúzódásának növekvő esélye miatt. Az elemzők szerint ez a helyzet továbbra is arra ösztönzi a befektetőket, hogy még több menedékeszközt vásároljanak - közölte a Bloomberg.

Az UBS elemzői szerint

a nemesfém ára a következő négy negyedévben 3200 dollár/uncia szinten lesz,

ami magasabb a bank korábbi, 3000 dolláros előrejelzéséhez képest. Wayne Gordon és Giovanni Staunovo hétfői elemzésükben kiemelték, hogy az eszkalálódó kereskedelmi konfliktus még inkább hangsúlyozza az arany értékmegőrző szerepét a bizonytalan időkben.

A bank Donald Trump április 2-én élesedő tervére hivatkozott, amely alapján az amerikai elnök széles körű viszonossági vámokat és további ágazatspecifikus vámokat kíván bevezetni. Ez olyan kockázati esemény lehet, amely további menedékkeresést indíthat el a piacokon. Az arany – amely pénteken először lépte át a kulcsfontosságú 3000 dolláros lélektani határt – az amerikai gazdaság romló kilátásaiból is profitálhat, mivel a kereskedők már további kamatcsökkentéseket áraznak be a Federal Reserve részéről a recessziós félelmek erősödése miatt.

Az UBS elemzői rámutatnak, hogy a tőzsdén kereskedett alapokba (ETF) történő beáramlások is erősödni kezdtek, és ezek folyamatos kereslete kulcsfontosságú feltétele a további áremelkedésnek. A jegybankok részéről tapasztalható erős kereslet szintén meghatározó strukturális támogatást jelent, és a jelzések szerint a vásárlások ismét megközelíthetik az elmúlt évek szintjét, ami évi körülbelül 1000 tonna.

Részvénykereskedés, hosszabb távú befektetési portfóliók vagy nyugdíjportfóliók kialakítása a Portfolio Trader segítségével.

Mindezek ismeretében a befektetési filozófia alapvetően nem változik az UBS-nél: továbbra is úgy vélik, hogy egy dollár alapú kiegyensúlyozott portfólió esetében

hosszú távon optimális az 5%-os aranyallokáció a diverzifikáció szempontjából.

Az UBS ezzel az elemzésével csatlakozott azon bankok sorához, amelyek az elmúlt hetekben megemelték a nemesfémre vonatkozó árfolyam-várakozásukat. A múlt héten a Macquarie Group 3500 dollár/unciás csúcsot jelzett előre a második negyedévre, míg a BNP Paribas olyan előrejelzést adott ki, amely szerint az átlagárak jóval 3000 dollár felett alakulnak majd.

A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ

Találd meg a neked való befektetési alapot!
Kiszámoló

Hogy vegyem rá a párom, hogy dolgozzon?

Nagyon gyakori probléma a párkapcsolatokban, hogy az egyik fél nem akar dolgozni. A férj két éve otthon van és egész nap csak játszik a számítógépen, vagy a feleség nem akar visszamenni dolgo

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Mára biztossá vált: plusz pénzt kapnak a nyugdíjasok

Portfolió menedzser

Portfolió menedzser
Tanfolyam

Sikeres befektető online tanfolyam

Képes leszel megtalálni a számodra legmegfelelőbb befektetési terméket, miközben olyan gyakorlati stratégiákat sajátítasz el, amiket azonnal bevethetsz a sikeres befektetésekhez!

Díjmentes előadás

Vigyázz, Kész, Tőzsde! Használd ki a legjobb akciókat!

Ne maradj le a legjobb számlanyitási akciókról! Segítünk elindítani az első befektetésed, kihasználni a bónuszokat és belevágni a tőzsdei vagyonépítésbe.

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Portfolio Retail Day 2025
2025. április 2.
Portfolio Építőipar 2025
2025. március 27.
Portfolio Agrárium 2025
2025. március 19.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet