Fenntarthatóbb stratégiát követelnek a biztosítók és a nyugdíjalapok.
A Scottish Widows, a People’s Partnership és a Brunel Pension Partnership is azt várja el vagyonkezelőitől, hogy aktívabban vonják felelősségre a vállalatokat a klímakockázatok kezelése terén.
Donald Trump visszatérésének, illetve az ESG-ellenes republikánus politikának hatására több nagy vagyonkezelő elkezdte visszafogni a klímapolitikai szerepvállalását. A People’s Partnership szerint azonban a klímaváltozás pénzügyi hatásai hosszú távon meghatározók, ezért fontos, hogy a fenntartható befektetések prioritást élvezzenek.
Mi hosszú távú befektetők vagyunk. A klímaváltozás pénzügyi kockázatai túlmutatnak a rövid távú politikai vitákon.
– mondta Leanne Clements, a People’s Partnership vezetője.
Az intézményi befektetők világos elvárásokat fogalmaztak meg vagyonkezelőik felé. Ha azok nem teljesülnek, az akár megbízások visszavonását is eredményezheti. Az alapok elvárják, hogy a befektetésekben részesülő vállalatokkal folytatott párbeszéd erősödjön, és a vagyonkezelők következetesen éljenek a szavazati jogukkal klímaügyekben.
Az ügy egyik előzménye, hogy a BlackRock vezette vagyonkezelői csoportok visszaléptek olyan klímapolitikai együttműködésektől, mint a Net-Zero Asset Owners Alliance és a Climate Action 100+, miután versenyellenes magatartással vádolták őket. A brit nyugdíjalapok közül többen, köztük a NEST, jelenleg tárgyalásokat folytatnak vagyonkezelőikkel ezekből a szervezetekből való kilépésükről.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ