Mindezt annak ellenére teszi a világ legnagyobb szuverén alapja, hogy az Egyesült Államokban egyes konzervatív befektetők és politikai körök egyre erőteljesebben ellenzik az ESG-alapú döntéshozatalt, különösen Donald Trump elnökké választása óta, aki első intézkedései között a szövetségi sokszínűségi és esélyegyenlőségi politikák visszavonását helyezte előtérbe.
Az alap egyik igazgatója, Carine Smith Ihenacho hangsúlyozta, hogy az ESG nem politikai, hanem pénzügyi relevancia kérdése, és célja a hosszú távú értékteremtés. Az alap folytatja az olyan témákról szóló párbeszédet, mint az álhírek terjedése, a technológiai termékek felelős használata és a mesterséges intelligencia etikus alkalmazása, mivel úgy véli, hogy ezek a vállalatok is érdekeltek a jó befektetői kapcsolatok fenntartásában.
A technológiai vállalatok kiemelt szerepet játszanak az alap portfóliójában, hiszen a tíz legnagyobb részvénybefektetéséből kilenc techcég, például az Apple, a Microsoft és az Nvidia. Bár az alap kisebbségi részvényesként nem rendelkezik közvetlen befolyással ezekre a vállalatokra, mégis sikerült kialakítania egy stabil és nyitott párbeszédet velük.
A technológiai szektor fontosságát mutatja, hogy 2024 végén az alap teljes befektetési állományának 19%-át ezek a cégek tették ki.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ