Az Intel kedden jelentette be, hogy
az Intel Capital független céggé alakítását tervezi.
Az 5 milliárd dolláros eszközállománnyal rendelkező részleg önállósodása lehetővé teszi majd, hogy külső befektetőktől is tőkét vonjon be. Eddig a kockázati tőke üzletágat teljes egészében az anyavállalat finanszírozta.
A lépés illeszkedik az Intel átfogó stratégiájába, amellyel a vállalat igyekszik túllendülni az elmúlt évek nehézségein- a chipgyártó 1971-es tőzsdei bevezetése óta a legrosszabb évet zárta tavaly. A cég jelenleg költségcsökkentést és üzleti tevékenységének egyszerűsítését hajtja végre, miközben jelentős összegeket fordít a legmodernebb chipgyárak építésére. Az Intel vezetésében is változások történtek. Decemberben Pat Gelsingert leváltották a vezérigazgatói posztról négy éves, problémákkal terhelt időszak után. Helyére ideiglenesen két társ-vezérigazgató, David Zinzner és Michelle Holthaus került.
Az Intel Capital önállósodása mellett a vállalat más szerkezeti átalakításokat is végrehajt.
Tervezi az Altera nevű, FPGA chipekre szakosodott leányvállalat tőzsdére vitelét,
valamint lépéseket tett az öntödei üzletág önálló egységgé alakítására is.
Az Intel Capital munkatársai a befektetési cégnél maradnaknak, amikor az 2025 második felében függetlenné válik
- közölte a vállalat a keddi bejelentésben. Az Intel Capital nevet is megváltoztathatják a jövőben.
Az 1991-ben alapított Intel Capital úttörő volt a nagyvállalati kockázati tőkebefektetések terén, azóta számos tech óriás, köztük a Google, a Microsoft és a Salesforce is követte ezt a modellt. Az Intel azonban nem az első, amely kiváltja befektetési ágát - az SAP például már 2011-ben hasonló lépést tett.
Címlapkép forrása: JHVEPhoto via Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ