"Az amerikai részvénypiac az év végére közepes teljesítményt produkált, ami emelkedő kötvényhozamokkal és a vegyes gazdasági adatok befolyásoltak. Ugyan az S&P 500 és a Nasdaq index új történelmi csúcsokat értek el, elsősorban a technológiai szektor vezetésével, az év végi Mikulás rali nem hozta meg a várt reményeket. Az ISM szolgáltató szektor-index stabil növekedési képet mutatott, míg a munkaerő-piaci adatok a gazdaság kiegyensúlyozottságát jelezték. A Fed decemberi 25 bázispontos kamatdöntése a várakozásoknak megfelelt, de Powell beszédében a vártnál kevesebb kamatcsökkentést sugallt jövőre. Ez általános zuhanást hozott, amelyet nem sikerült kihevernie azóta sem a piacoknak. Néhány szektor, például a félvezetőgyártás, egyéb okok miatt sem teljesített jól, amit részben a piaci túlárazottsággal és szektor-specifikus bizonytalanságokkal magyaráztak.
Európában a német DAX index új csúcsra emelkedett, amit a kedvező hozamkörnyezet és az Európai Központi Bank várható kamatcsökkentései támogattak. A német piac vissza is esett, amelyben szerepet játszott egy a franciákhoz hasonló politikai válság. A francia piacot visszafogta a költségvetési bizonytalanság és a politikai konfliktusok, különösen a kormány elleni bizalmatlansági indítvány körüli feszültségek. A német-francia kötvényhozam-különbözet szűkülése stabilizáló hatást gyakorolt a régió pénzpiacaira. Bár a gyenge PMI-adatok az eurózóna gazdaságának lassulását jelezték, a beruházási ösztönző nyilatkozatok és a várható monetáris lazítás javították a hangulatot a ciklikus szektorokban.
Ázsiában a kínai gazdaság továbbra is mérsékelt növekedést mutatott, amit a gyenge inflációs adatok és a lassú ütemű gazdaságélénkítő intézkedések tükröztek. A szolgáltató és ipari PMI mutatók stagnáló vagy enyhén csökkenő trendet mutattak. Japánban a kötvényhozamok emelkedése és a kamatemelési várakozások nyomást gyakoroltak a részvénypiacokra. Dél-Korea piacait a meghiúsult puccskísérlet és a won gyengülése terhelte, bár a jegybank likviditásnövelő intézkedései enyhítették a helyzetet. Az exportorientált gazdaságokat negatívan érintette az amerikai kereskedelmi politika bizonytalansága, amely a régió egészére kihatással volt.
A forint árfolyamában továbbra is nagy volatilitás mutatkozott a fő tartalékdevizákkal szemben, de a lengyel zlotyihoz képest is gyengült. Sok spekuláció övezi a márciusban jegybankelnöki hivatalba lépő Varga Mihály személyét, amely vélhetően szerepet játszik a forint iránykeresésében. A magyar makroadatok még mindig nem kaptak erőre, de a régióról általánosságban elmondható, hogy alulértékelt."
Az eszközallokáció csupán tájékoztató jellegű.
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ