Az FDIC pénteken jelentette be, hogy megállapodást kötött a Vanguarddal, amely pontosítja az alapkezelő által betartandó szabályokat az FDIC által felügyelt bankok passzív befektetőjeként.
A szabályozó hatóság arra törekszik, hogy a Vanguard mellett a BlackRockkal is "passzivitási megállapodásokat" kössön, ezek több eszközt biztosítanak az FDIC számára annak ellenőrzésére, hogy az alapkezelők betartják-e vállalásaikat, miszerint nem befolyásolják azon bankok üzleti döntéseit, amelyekbe befektetnek.
Egy, az ügyet ismerő forrás szerint a BlackRock pénteken, röviddel a Vanguard-megállapodás bejelentése után kapta meg az FDIC legújabb javaslatát. A forrás azt is elmondta, hogy a BlackRocknak ajánlott megállapodás szövege "lényegében megegyezik" a Vanguarddal kötött egyezséggel.
A BlackRock októberben az FDIC-hez benyújtott nyilvános észrevételeiben hangsúlyozta, hogy már most is jogilag kötelező érvényű kötelezettséget vállal a Federal Reserve Board felé a passzív befektetői státusz fenntartására az amerikai bankokban.
A BlackRock nem gyakorol ellenőrzést az FDIC felügyelete alatt álló intézmények felett, és nem is törekszik erre.
Az FDIC egyelőre nem nyilatkozott arról, milyen következményekkel járhat, ha a BlackRock nem tartja be a január 10-i határidőt. A szabályozó hatóság nem kívánta kommentálni sem a Vanguard-megállapodást, sem a BlackRockkal folytatott tárgyalásokat.
Forrás: Reuters
Címlapkép forrása: Shutterstock
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ