A repülőgépgyártó 112,5 millió törzsrészvényt értékesített, darabonként mintegy 143 dollárért, ami 7,7%-os diszkontot jelentett a pénteki záróárhoz képest, emellett 5 milliárd dollár értékben letéti részvényeket is eladtak, amelyek kötelezően átváltható elsőbbségi részvényeket képviselnek. A tőkebevonás mellett a Boeing továbbá egy 10 milliárd dolláros új hitelmegállapodást is kötött.
A részvénykibocsátást a Goldman Sachs, a Bank of America, a Citigroup, és a JPMorgan vezette, több más pénzintézet közreműködésével. A Boeing pénzügyi tanácsadójaként pedig a PJT Partners működött közre az ajánlatok során.
A Boeing pénzügyi helyzete az elmúlt években jelentősen romlott, amit tovább súlyosbított a jelenleg is tartó, hét hete húzódó munkabeszüntetés. A sztrájk ráadásul megbénította a vállalat fő bevételi forrásának számító 737 Max utasszállítók gyártását is.
A vállalat előrejelzése szerint a negyedik negyedévben mintegy 4 milliárd dollár készpénzt fog felhasználni, ami az éves szabad készpénzkiáramlást körülbelül 14 milliárd dollárra emeli majd. A Boeing most arra számít, hogy a készpénzfelhasználás a jövő év első felében folytatódik, ahogy újraindítják a gyárakat, beleértve a 737 Max összeszerelő sorokat is.
A részvénypiaci reakció negatív volt: a Boeing részvényei 2,8%-os csökkenéssel zártak hétfőn New Yorkban. Az idei év során a részvények értéke már mintegy 42%-ot esett,
ezzel a Boeing a második legrosszabbul teljesítő részvény a Dow Jones részvényindexben.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ