Portfolio signature

Itt az ideje kínai részvényeket venni – Izgalmas lehetőséget mutatunk!

Végre megtörtént az, amire már évek óta vártak a befektetők: a kínai jegybank a teljes eszköztárát bevetve kezdett el tenni a gazdaság helyreállításáért, rég nem látott szintre vágták az alapkamatot, stabilizálják az ingatlanszektort és részvény-stabilizációs alapot hoznak létre. Ennek hatására óriásit emelkedtek a kínai részvényindexek, az elemzők pedig egyre bizakodóbbak, egyesek szerint sokáig kitarthat még a rali, mivel egyre több nemzetközi befektető jelenik meg az eddig leprásként elkerült kínai részvénypiacon. Bár az árfolyamok már megugrottak, izgalmas lehetőségekből nincs hiány: elemzésünkben egy olyan vállalattal foglalkozunk, amely részvényének komoly emelkedést jósolnak az elemzők. Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.

Begyújtotta a rakétákat a kínai jegybank

Az elmúlt napokban több gazdaságélénkítő lépést jelentett be Kína, többek között:

  • döntöttek az ingatlanszektor stabilizálásáról: 5300 milliárd dollárnyi jelzáloghitel kamatának mérséklését tették lehetővé és egyúttal enyhítették a második ingatlanvásárlásra vonatkozó szabályokat,
  • felszólították a kereskedelmi bankokat, hogy október 31-ig mérsékeljék a meglévő jelzáloghitelek kamatlábait legalább 30 bázisponttal a jegybank hitelkamatlába alá,
  • továbbá a jegybank 30 bázisponttal 2,3%-ról 2%-ra csökkentette a középtávú jegybanki hitelkamatokat,
  • legalább 800 milliárd jüan (113 milliárd dollár) likviditási támogatást szabadítanak fel,
  • egy 500 milliárd jüanos (71 milliárd dollár) részvény-stabilizációs alapot hoznak létre,
  • ezeken felül a kínai jegybank 2020 óta a legalacsonyabbra csökkentette az alapkamatot és a kötelező tartalékráta mértékét is 0,5 százalékponttal mérsékelte.

A Bloomberg ráadásul a fentieken felül úgy tudja, hogy a kínai vezetés azt tervezi, hogy akár 1 billió jüan (142 milliárd dollár) tőkét juttat a legnagyobb állami bankokba, a finanszírozás főként új államkötvények kibocsátásából származhat majd. A részleteket még nem véglegesítették, de ha ez tényleg megvalósul, akkor ez a lépés a 2008-as globális pénzügyi válság óta az első olyan lenne, amikor Peking tőkét juttat a nagybankjainak.

Az intézkedésekből látható, hogy

Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!

Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!

Signature előfizetés