Az elmúlt két hét nagyon eseménydúsra sikeredett a nemzetközi tőzsdéken. Talán túlságosan is, hiszen egy hónap leforgása alatt a Nasdaq 100 több, mint 20%-ot, a japán Nikkei pedig 30%-ot esett. Emögött elsősorban a recessziós félelmek erősödése, a japán carry trade leépítése, az AI-val kapcsolatos rossz hírek, valamint a befektetők túlpozícionáltsága állt.
Azonban hétfő délután óta több-kevesebb sikerrel igyekeznek talpra állni a világ vezető tőzsdéi, ezért ezen a ponton érdemes körüljárni azt, hogy folytatódhat-e a részvénypiaci emelkedés makrogazdasági szempontból, vagy pedig csak egy gyors esés utáni oldalazást láthatunk-e majd. Ebben a cikkben ezt járjuk körül.
Egy korábbi cikkünkben adtunk egy kritériumrendszert, hogy minek kell teljesülnie ahhoz, hogy továbbra is higgyünk az emelkedésben:
Amire választ kaphat cikkünkben:
- A nagy tőzsdei esés után itt az ideje részvényeket vásárolni?
- Bemutatjuk azt a kritériumrendszerünket, aminek teljesülnie kell, ahhoz, hogy higgyünk a trendszerű emelkedésben
- Megmutatjuk, mi a helyzet a legfrissebb bejövő adatokkal, a japán carry trade-el, az AI-val és ezek hogyan hatnak a kritériumrendszerünkre
- Végül pedig elmondjuk, hogy ez alapján, hogy látjuk, most a részvénypiacokat
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!