A június 27-ei Biden-Trump elnökjelölti vita óta nagyon sok minden megváltozott. Egészen odáig a technológiai részvények vitték a hátukon az emelkedést, annak ellenére, hogy már a túlvettség jelei is látszódtak. Az elnökválasztási vita után érdemben emelkedtek Donald Trump elnökjelölt esélyei, aminek köszönhetően óriási rotáció indult be a részvénypiacokon.
A Fantasztikus-7-es tagjait elkezdték eladni, míg a kisebb kapitalizációjú, illetve a reálgazdasági részvényeket kezdték el vásárolni nagy tételben a befektetők. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen néhány hét leforgása alatt a kisebb kapitalizációjú Russel 2000 25%-ot vert a csodálatos Nasdaq 100-ra. Ennek hatására beindult a találgatás, hogy egy új trend kezdetét látjuk, vagy ez csak egy egyszeri pozícióátrendezés volt. Az alábbi cikkben amellett érvelünk, hogy sajnos nincs sok lehetőség a kis kapitalizációjú cégekben ezen a ponton.
Mi a legnagyobb probléma a kis kapitalizációjú részvényekkel?
Donald Trump elnökjelöltet a befektetők olyan politikusnak tartják, akinek a legfontosabb a reálgazdaság és nem a nagy technológiai cégek igényeinek a kielégítése. Amikor a választási esélyei javultak, akkor teljesen természetesen jött a gondolat, hogy a reálgazdasággal kapcsolatos részvények teljesítenek majd jól.
Amire választ kaphat cikkünkben:
- Az amerikai elnökjelölti vita után elindult a Trump-trade
- Egyes szektorok rövid idő alatt óriási felülteljesítést produkáltak, de vajon fenntartható ez?
- Megmutatjuk, hogy a mostani gazdaság helyzet, hogyan hat ezekre a részvényekre
- Arra is adunk tippet, hogy a gazdasági helyzet fényében hol kell keresgélni a következő nagy storyt
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!