Van, ahol visszaveszi a kormány az emberek fizetését, mert szerinte túl sokat keresnek
Befektetés

Van, ahol visszaveszi a kormány az emberek fizetését, mert szerinte túl sokat keresnek

Portfolio
Van az úgy, amikor a kormány azt gondolja, túl sokat keresel. Legalábbis Kínában, ahol az új tervek szerint a pénzügyi szektorban dolgozók lemondhatnak a nagy fizetések és bónuszok időszakáról. Sőt, a „közös jólét” érdekében néhány dolgozónak még vissza is kellene adnia a fizetéséből.

A kínai pénzügyi szférában dolgozók nagy fizetéseinek korszaka gyorsan véget érhet, mivel az iparág néhány legnagyobb vállalata szigorú új korlátokat szabott meg, hogy megfeleljen Hszi Csin-ping elnök "közös jólét" kampányának – írja a Bloomberg.

Egyes források szerint az ország legnagyobb pénzügyi konglomerátumai arra kérték a vezető beosztású munkatársakat, hogy

mondjanak le a halasztott bónuszokról, és egyes esetekben adják vissza a korábbi évek bérét, hogy megfeleljenek a 2,9 millió jüan (mintegy 400 000 dollár) adózás előtti felső határnak.

A China Merchants Group, a China Everbright Group és a Citic Group Corp. azok közé az állami vállalatok közé tartozik, amelyek az elmúlt hetekben az iránymutatást továbbították egyes egységeik alkalmazottainak - mondták a nevük elhallgatását kérő személyek.

Egyes befektetési alapkezelőket is arra kényszerítenek, hogy adják vissza a korábbi években szerzett, az új irányelvek szerint „nem megfelelő” béreket - mondták az emberek.

A Peking által pazar életmódjuk miatt "hedonistáknak" gúnyolt, jól kereső pénzügyi dolgozókat, köztük a befektetési bankárokat és az alapkezelőket érinti a legsúlyosabban a Xi által a vagyon egyenlőbb elosztására irányuló törekvésekben.

Több kínai befektetési alapkezelő azt javasolta, hogy a dolgozók fizetését 3 millió jüanban maximalizálják - mondták áprilisban az ügyet ismerő személyek. Nem volt világos, hogy hány pénzügyi szervezetre vonatkozik majd a jelenlegi iránymutatás, tették hozzá az emberek.

A lépésre azért került sor, mert Kína a közelmúltban kezdte meg a legnagyobb állami hitelezők, a központi bank és a legfontosabb szabályozó hatóságok korrupcióellenes ellenőrzésének új fordulóját, az első széles körű vizsgálatot a 2021-es vizsgálat óta, amely sokkoló hullámokat küldött az iparágban. A hatóságok egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a korrupcióra, miközben a világ második legnagyobb gazdaságát próbálják stabilizálni és megelőzni a rendszerszintű pénzügyi kockázatokat.

A Bloomberg hivatalos bejelentéseken alapuló számításai szerint csak 2023-ban legalább 130 pénzügyi tisztviselő és vezető ellen indult vizsgálat vagy büntetés.

Címlapkép forrása: Getty Images

A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ

Találd meg a neked való befektetési alapot!
Tematikus PR cikk
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Lehangoló adatok jöttek, gyorsulva terjed a rendkívül fertőző betegség Magyarországon

Könyvelő

Könyvelő
Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Private Health Forum 2024
2024. szeptember 26.
Future of Finance 2024
2024. szeptember 17.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
2024. szeptember 18.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Infostart.hu Infostart.hu

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Díjmentes előadás

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez

Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.

Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Ez is érdekelhet
GettyImages-1478316421