Az utóbbi időszakban többször is írtunk arról, hogy rengeteg külföldi, illetve devizaalapú megtakarítást képeztek a magyar háztartások az orosz-ukrán háború kirobbanásának és az energiaválságnak az évében, 2022-ben, és ez a trend tavaly is folytatódott - igaz, jelentősen lelassulva. Másfél hónappal ezelőtti cikkünkben bemutattuk, miként alakult az elmúlt években a magyar háztartások deviza megtakarításainak az állománya, az MNB statisztikáiból azonban a befektetési alapok közül csak a külföldiek állománya derült ki, a belföldön kezelt devizaalapoké nem. Most utánanéztünk, mit mutatnak maguknak az alapkezelőknek az adatai.
Megugrott a vagyon, de csalóka a kép
Igazuk van azoknak, akik azt mondják, az utóbbi években megugrott a devizás befektetési alapokban kezelt vagyon. Ha az elmúlt három év adatait nézzük, látható, hogy míg 2021. április végén a devizás sorozatok állománya mintegy 1160 milliárd forintot tett ki, addig ez idén április végére már megközelítette a 2700 milliárdot, vagyis mintegy 132%-os növekedésről beszélhetünk.
Csakhogy egyedül a vagyon alapján levonni a megugró népszerűségre vonatkozó következtetést csalóka lenne, mivel ebben az időszakban a befektetési alapok piacának teljes kezelt vagyonában is látványos felfutás volt. Hiába nőtt több mint duplájára tehát a devizás sorozatok vagyona,
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!