Beköszöntött a reálhozam Magyarországon
Jó ideje most szeptemberben fordult elő először, hogy pozitív reálhozamról beszélhetünk Magyarországon, hiszen az infláció 12,2%-ot tett ki, miközben a jegybanki irányadó ráta, bár csökken, az infláció felett van (jelenleg 12,25%) már, és az MNB közlése alapján igyekszik is ott tartani.
Virág Barnabás minapi prezentációjából kiderül, hogy az MNB várakozásai szerint ez a pozitív visszatekintő reálkamat a jövőben tovább emelkedik, idén év végén 2 százalék, 2024 júniusában például 3% körül alakulhat.
Mindeközben idén az olyan régiós országokban, mint Csehország, Románia és Lengyelország, továbbra is negatív reálkamatok várhatóak (van, ahol még jövőre is):
Amire választ kaphat cikkünkben:
- Jó ideje most szeptemberben fordult elő először, hogy pozitív reálhozamról beszélhetünk Magyarországon, mégsem dőlhetnek hátra az állampapírosok.
- Az igazi „hozamkánaánt” 2025 hozhatja el az inflációkövető állampapírok esetében, mutatjuk, miért.
- Nem az állampapírok voltak az egyetlenek, amelyekkel nehéz volt reálhozamot elérni az utóbbi években, a befektetési alapok esetében is az utóbbi közel 5 évben egyedül 2020-ban láttunk inflációt meghaladó hozamokat.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!