A hivatalos magyarázat az volt az eurós jegyzés mögött, hogy a társaság európai részvénytársaságként részvényeit euróban denominálta alapításkor, könyveit euróban vezeti, bevételeinek és kiadásainak döntő része euróban történik, előrejelzéseit euróban teszi meg, osztalékfizetési előterjesztéseit euró alapon tesz meg, ezért indokolt lehetne a társaság részvényeivel a Budapesti Értéktőzsdén forint helyett euróban kereskedni és az osztalék kifizetését is euróban végrehajtani. Voltak ezen felül más érvek, indokok, amelyek az eurós jegyzés mellett szóltak?
Nálunk mindig prioritás volt a transzparencia, és úgy éreztük, hogy a transzparenciát segíti, ha a jegyzés is euróban történik, miután minden számunkat euróban publikáljuk. Az árfolyamunkat mégis a teljesítményünkhöz kell hasonlítani, a bevételünkhöz, a profitunkhoz, és az előrejelzéseinkhez. Részvényesi felvetés nyomán az is elhangzott, hogy az euróban történő kereskedés megkönnyítheti külföldi befektetők vásárlását is.
Ezen felül az is fontos szempont volt, hogy a forint volatilitásától megvédjük a részvényeseket. Az elmúlt hat hónapban 430 és 370 között változott a forint árfolyama az euróhoz képest, egy 15 százalékos kilengésről beszélünk. Emiatt tehát nagyon nehéz a részvényesek számára követni, hogy a korábban forintban jegyzett árfolyamunk hogyan illeszkedik az euróban publikált teljesítményünkhöz, a várható profithoz, és a várható osztalékhoz.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!