Épül a metaverzum, átalakul a gaming ipar
Az utóbbi hetekben-hónapokban elsősorban a metaverzumbeli törekvések apropóján egyre komolyabb M&A aktivitást látunk a virtuális világban tartalmakat gyártó vállalatok háza táján, ennél fogva a befektetők joggal kezdhetnek el kacsingatni a gaming szektor tőzsdéken jegyzett cégei felé. A következők voltak a legjelentősebb felvásárlások a mögöttünk álló időszakban:
- Zynga: a Take-Two Interactive január elején jelentette be, hogy 12,7 milliárd dollárért, készpénz és részvények által finanszírozott tranzakció keretében megvásárolja a Zynga mobiljáték-gyártó céget, ami többek között a Farmville fejlesztéséről lehet ismert az olvasók számára. Az akkori árfolyamhoz képest 64 százalékos prémiumon jelentették be a tranzakciót, a bejelentés hatására a Zynga részvényei valósággal felrobbantak és 40,7 százalékos emelkedéssel zártak,
míg a Take-Two Interactive 13 százalékot esett.
- Activision Blizzard: a január közepén tett bejelentés alapján 68,7 milliárd dollárért, vagyis körülbelül 21 700 milliárd forintért vásárolja fel a Microsoft a világ egyik vezető videójáték-gyártóját, az Activision Blizzardot. A tranzakció után a Microsoft lesz a világ harmadik legnagyobb játékgyártó vállalata a Tencent és a Sony mögött. A tech-óriás ajánlata részvényenként 95 dollárnak felel meg, ami az aktuális záróárfolyamon 45 százalékos prémiumnak felelt meg, érthető módon komoly ralit láthattunk az Activision Blizzardnál, végül közel 38 százalékos pluszban zárt a részvény. A videójáték-gyártó egyébként a Microsoft eddigi legnagyobb felvásárlása lehet a nominális értéket tekintve, az eddigi csúcstartó a LinkedIn 2016-os akvizíciója volt, ehhez képest több mint a két és félszerese a bejelentett tranzakció.
A Microsoft bejelentését egyébként nehéz nem összefüggésbe hozni azzal, hogy a tech-óriás is nagy erőkkel fejleszti a saját, munkahelyi virtuális környezetből kiinduló és elsősorban vállalati felhasználók részére létrehozott metaverzum-szerű online terét. Miután a Facebook tavaly átnevezte magát Metára, a Microsoft is készül a metaverzumba való belépésre, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy 3D-s digitális avatarokkal interakcióba lépjenek és együttműködjenek a munkahelyeken és otthonokban.
Miről szól még a cikk?
- Mindenki a metaverzumba siet, példátlan mértékű a felvásárlási kedv a gaming szektorban.
- Ki lesz a következő célpont, milyen pletykák keringenek?
- Mit érdemes most tudni az iparág vállalatairól?
- Akadnak jó befektetési lehetőségek?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!