Különcből a mainstream felé – így változott a bitcoin megítélése
Jócskán mögöttünk vannak már azok az idők, amikor ferde szemmel tekintettek a befektetések világában azokra, akik kriptovalutákat építenek a portfóliójukba. Mára már a bitcoin és kisebb társai egy modern, diverzifikált portfólió természetes részeként jelennek meg, ehhez az egyre mainstreamebb elfogadáshoz pedig számos, fontos piaci szereplő pálfordulására volt szükség 2021-ben.
Kétség sem fér hozzá, hogy idén a lakossági befektetők mellett már komolyabb játékosok is megjelentek a pályán: a kockázatitőkések és a gazdagok pénzét kezelő bizalmi vagyonkezelők, a milliók nyugdíjáért felelő nyugdíjalapok és a nagy alapkezelők is rákaptak a kriptopénzekre. Még júliusban jött ki egy felmérés arról, hogy egyre több intézményi befektető tervez befektetni a digitális valutákba - a Fidelity Digital Assets számára készített, tavaly december és idén április közé eső tanulmányból kiderül, hogy 10-ből 7 intézményi befektető tervezi, hogy beszáll a kriptovaluták piacára a közeljövőben, a legnagyobb visszatartó ereje azonban továbbra is az igen hektikus árfolyammozgásnak van.
A következőkben tételesen (és a teljesség igénye nélkül) felsoroljuk azokat az idén történt nagyobb intézményi döntéseket és bejelentéseket, amik hozzásegítették a kriptovilág ősanyjaként köztudatba ivódott bitcoint a megkerülhetetlenné váláshoz.
Miről szól még a cikk?
- Egyre fontosabbak a kriptovaluták, idén nagy lépések történtek a mainstream elfogadás irányába.
- Már nem csak a bitcoin a sztár, berobbant az NFT-őrület és a metaverzum is.
- Mutatjuk a kriptovilág idei legizgalmasabb sztorijait!
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!