Átültetnéd az elméletet a gyakorlatba? Érdekel a tőzsde, a kereskedés? Kezd el a gyakorlást! HF Markets demószámla letöltése itt. (X)
A volatilitás indexekről rendszeresen szoktunk írni, a működésük részleteivel kapcsolatban a lejjebb jelölt cikket érdemes elolvasni. A lényegükről elegendő annyit tudni, hogy nem közvetlenül a részvények volatilitását mérik, hanem az adott index opcióiba árazott volatilitása alapján számolnak. Ennek következtében viszonylag jó mérőszámaik lehetnek a piacon eluralkodó félelem kapcsán, hiszen azt mutatják be, hogy a gyakran erősen spekulatív, így a tőzsdék ütőerén az ujjukat folyamatosan ott tartó spekulánsok mennyire nagy mozgásokra számítanak a közeljövőben.
A magasabb értékek általában arra utalnak, hogy az opciós kereskedők a nagyobb volatilitásra számítanak, amit a legtöbb részvénybefektető nem szeret, és jellemzően ezek az időszakok nagy eséssel párosulnak. Emiatt is nevezik a VIX-et és társaikat félelem-indexeknek.
Erről szól még a cikk:
- VIX: tüske vagy további emelkedés?
- VXN: meddig marad ugyanott a félelem, mint a szélesebb indexnél?
- RVX: miért nagyobb a rettegés, mint a nagyoknál
- OVX: messze még a tavaly tavaszi pánik?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!