Ha kaptam volna 1000 eurót minden egyes alkalommal, amikor egy külföldi ismerősömnek el kellett magyarázni, hogy mi a különbség a goulash, a pörkölt és a gulyásleves között, akkor olyan sok pénzem lenne, hogy egyedül is befolyásolni tudnám a forint árfolyamát. De nem kaptam egy centet sem, ezért kénytelen vagyok az elemzésekre hagyatkozva kitalálni, hogy merre mehet a kurzus a jövőben. Márpedig a forint és az angolszász piaci szereplők ugyanúgy nem könnyítették meg a dolgomat, mint az a brit fiatal, aki nem akarja megérteni, hogy mi nem ugyanazt értjük gulyás alatt, mint amit ő egyszer egy fogorvosi váróban rongyosra olvasott BBC Good Food magazinban talált.
A legtöbb többé-kevésbé szabadon lebegő deviza árfolyama nagyon durván kitett a nagy globális intézményi szereplők kénye-kedvének, rosszabb esetben a nagyobb hedge fund-ok támadásainak is. Az egyetlen, amit megtehetnek a gazdaságpolitika alakítói, hogy radar alatt maradnak, és nem mutatnak olyan gyengeséget, ami által jó hozam-kockázat pozíció lehetőségét villantják fel a virgoncabb piaci szereplők számára.
Ehhez a fiskális és monetáris politika összehangolt mozgására van szükség, amely mentes az extremitásoktól, normál mederben folyik és nagyon figyel az egyensúly fenntartására.
Erről szól még a cikk:
- Miért lett "elsózva" a forint?
- EURHUF: egyre kevésbé ízlik a leves, közel a vészes ellenállások
- EURUSD: az éves mélypont a forintra is hatással van
- USDHUF: már fontos ellenállás felett a hazai fizetőeszköz, világos a trend
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!