Az utóbbi hónapokban többször is írtunk arról, miképpen hatott a koronavírus-járvány a hazai befektetési alapok vagyonára, keresletére. Folyamatosan követjük, hogy az egyes alapok szintjén hogy áll ezeknek a veszteségeknek a ledolgozása, a mostani cikkünkben pedig annak járunk utána, mennyire sikerült a teljes befektetési alap piacnak ledolgoznia a tavaszi mélyrepülést, kitérve külön a háztartásoknál lévő befektetési alapok számaira.
Ahogy a lenti ábrán is látszik, a fontosabb kategóriákban lévő kezelt vagyon jó ideje stagnálást mutatott, tavaly az ingatlanalapok visszaváltásához, valamint a pénzpiaci alapokhoz kötődő szigorítás okozott némi vagyonvisszaesést a két kategóriában, de a teljes kezelt vagyon egészen a márciusi piaci lejtmenetig szép növekedést mutatott.
A koronavírus-járvány elterjedése azonban a nagyobb befektetési kategóriákat is megviselte, a teljes piaci vagyon egy hónap alatt 456 milliárd forinttal esett vissza (a kezelt vagyon 7%-ával):
A cikk tartalma:
- A befektetési alapokban kezelt vagyon márciusi 456 milliárd forintnyi visszaesésének több mint a felét a lakossági vagyonrész szenvedte el
- Márciusban egy hónap alatt 261 milliárd forintnyi tőke hagyta ott a piacot, ebből a lakossági rész tett ki 141 milliárdot
- Úgy tűnik hogy a lakosság által tartott alapok jobban megsínylették az utóbbi hónapok piaci turbulenciáit
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!