A Morgan Stanley bankárai már felvették a kapcsolatot potenciális befektetőkkel az adósság értékesítése kapcsán, amely a tervek szerint a jövő héten kezdődik meg. Az ügyet ismerő források szerint
a bankok arra számítanak, hogy az adósságot 90-95 százalékban tudják majd értékesíteni dolláronként.
Elon Musk azonban cáfolta a Wall Street Journal ezzel kapcsolatos beszámolóját. Az X platformon közzétett bejegyzésében "hamisnak" minősítette a hírt, és azt állította, hogy az újság "hazudik". A lap által idézett januári e-mailt is tagadta, amelyben állítólag a vállalat pénzügyi nehézségeiről írt a munkatársaknak.
A Morgan Stanley, a Bank of America és a Barclays voltak azok a főbb pénzintézetek, amelyek 2022-ben hitelt nyújtottak Musknak az akkor még Twitter néven ismert platform 44 milliárd dolláros felvásárlásához. Az ügylet óta azonban a bankok nehézségekbe ütköztek az adósság értékesítése során.
A problémák hátterében többek között Musk radikális változtatásai állnak, beleértve a tartalom moderálásáért felelős alkalmazottak tömeges elbocsátását. Ezek a lépések elriasztották a hirdetőket és negatívan hatottak a bevételekre, ami növelte a nemfizetés kockázatát és csökkentette az adósság értékét.
A Reuters novemberi beszámolója szerint Musk politikai szerepvállalása és Donald Trumphoz fűződő közeli viszonya miatt a bankok újragondolták a platform kilátásait. Ez segíthetett abban, hogy az adósságot jelentős veszteség nélkül tudják értékesíteni.
Korábban, 2022 végén az adósság eladására tett kísérletek során olyan ajánlatok érkeztek, amelyek akár 20%-os veszteséget is jelenthettek volna a bankok számára az adósság névértékéhez képest.
Az X finanszírozását segítő banki konzorciumban a fent említett bankokon kívül olyan bankok is részt vettek, mint a Mitsubishi UFJ, a BNP Paribas, a Mizuho és a Societe Generale.
Forrás: Reuters
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images