A Citigroup és a Bank of America a Wells Fargo és a Goldman Sachs példáját követik, amelyek még december elején hagyták el a szövetséget.
A fosszilis tüzelőanyag-iparhoz fűződő kapcsolataik miatt történelmileg sokat kritizált pénzügyi cégek komoly erőfeszítéseket tettek az utóbbi időben annak érdekében, hogy a nettó nulla kibocsátási normákat hangsúlyosabban beépítsék működésükbe, ugyanakkor egyes kezdeményezéseket elkezdtek visszafogni annak érdekében, hogy ne bosszantsák velük a republikánus politikusokat, akik ellenzik a fosszilis tüzelőanyagok finanszírozásának korlátozását.
A Citi azt közölte, hogy előrelépést ért el saját nettó nullás céljainak megvalósítása felé, és úgy döntött, hogy kilép az NZBA-ből. A BofA a Reutersnek küldött e-mailes nyilatkozatában azt írta: "Továbbra is együtt fogunk dolgozni ügyfeleinkkel ebben a kérdésben, és kielégítjük igényeiket".
Az NZBA célja, hogy 2050-re nettó alapon nullára csökkentse a tagjai hitel- és befektetési portfólióinak szén-dioxid-kibocsátását.
A múlt hónapban a BlackRockot, a Vanguardot és a State Streetet beperelte Texas és 10 másik republikánus vezetésű állam, amely szerint a nagy vagyonkezelők megsértették a trösztellenes törvényt a széntermelést csökkentő és az energiaárakat növelő klímaaktivizmusukkal.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images