Egy banképítés egy tőkeintenzív építkezési folyamat. Az az ambíció, hogy nemzetközi térben is növekedjen a Gránit Bank – az elmúlt hetekben vezették be a lakossági szolgáltatást Romániában határon átnyúló szolgáltatásként.
A Gránit Bank elmúlt közel 15 éve alatt több mint 40 milliárd forint adózás előtti eredményt termelt meg, ezt mindig visszaforgatták a bankba. A bank saját tőkéje jelenleg 120 milliárd, köszönhetően annak, hogy a bank részvényesei az elmúlt időszakban többször is tőkét emeltek.
A bank tőzsdére készül – árulta el. Bár néztek más európai tőzsdéket is, egy döntően hazai bank esetében az első lépés a hazai tőzsdére bevezetni a papírjait - tette hozzá.
Nagyon optimisták vagyunk a bevezetéssel kapcsolatban, nem gondoljuk, hogy ez az utolsó tőzsdére lépési folyamat, amire most készülünk.
A bank hosszú hónapok óta készül erre, különféle tanácsadók bevonásával. A kibocsátói tájékoztató MNB általi jóváhagyása folyamatban van, amint ez meglesz, elindulhat a jegyzési időszak.
Nem olyan sokára, remélem
– fűzte hozzá Hegedüs Éva arra a kérdésre, mikor várható a Gránit Bank tőzsdére lépése.
A növekedés folyamatosan a bankszektor átlaga feletti, jók a növekedési kilátások, jó a tőkearányos profit, és most már egy olyan méretet ért el a pénzintézet, amely alkalmassá teszi arra, hogy a törzsrészvényeit bevezesse a tőzsdére – fogalmazta meg a fontosabb kritériumokat annak kapcsán, miért éppen most gondolkodnak a tőzsdei bevezetésen.
A digitális modell kapcsán kifejtette, hogy gondolkodnak további nemzetközi terjeszkedésben, Románia csak az első külföldi állomás.
Címlapkép forrása: Portfolio
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ