A gyorsjelentés főbb megállapításai:
- 856 millió eurós konszolidált nyereséget ért el a bankcsoport az első három negyedévben Oroszország és Fehéroroszország nélkül (velük együtt ez 2,083 milliárd euró volt, vagyis a profit több mint felét még mindig ők adják, igaz, Oroszországból ez nem hozható haza, a fehérorosz leánybankot pedig időközben eladták – a szerk.), beleértve a lengyelországi CHF és EUR jelzáloghitelekre képzett 493 millió eurós céltartalékot is (ez főleg a vesztes bírósági perek felgyorsulásával magyarázható),
- Az Oroszország és Fehéroroszország nélkül számított alapbevételek negyedévről negyedévre enyhén, 1,481 milliárd euróra csökkentek, ami a harmadik negyedévben tapasztalt visszafogott üzleti aktivitást tükrözi.
- A csoport céltartalékképzési rátája Oroszország és Fehéroroszország nélkül stabil, 30 bázispont körül volt a harmadik negyedévben.
- A CET1- őkeráta Oroszország nélkül is magan áll: 15,3%-ra javult (a csoport CET1-ráta változatlanul 17,8%).
- Oroszországban felgyorsult a kockázatcsökkentés, az ügyfélhitelek közel 67%-kal csökkentek a 2022. második negyedévi csúcs óta, és 23%-kal az előző negyedévhez képest, a folyószámla betétek 26%-kal csökkentek három hónap alatt,
A 2024-re vonatkozó ROE-előrejelzést 7,5%-ra módosította a menedzsment (Oroszország és Fehéroroszország nélkül) az eddigi 10%-ról.
Ha csak a harmadik negyedévet nézzük, akkor az osztrák bankcsoport egészénél
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!