Devizaváltások - Két bank már lépett
A Revoluttal és a Wise-zal venné fel a versenyt két hazai bank is a devizaváltás terén a fintechek saját térfelén: nyáron az Erste, nemrégiben a Gránit indított el egy új, a fintechekéhez hasonló devizaváltási szolgáltatást.
- A Gránit Bank mobilapplikációjában úgynevezett „digitális árfolyamon” lehet napközben devizát váltani díjak nélkül – tájékoztatta a Gránit Bank nemrégiben a Portfolio-t. A digitális árfolyam az aktuális devizapiaci középárfolyamhoz kötődik és 5 percenként frissítik.Egy grafikonokon követhető az árfolyam aktuális és múltbéli szintje, az appba épített kalkulátor pedig azonnal megmutatja az átváltás utáni összeget. Az ajánlat a bank minden lakossági ügyfele számára elérhető, 550 ezer forintos összeghatárig. Munkaidőn kívüli és a limitösszeg túllépését követő devizaváltáskor a bank az aktuális számlakonverziós árfolyamon végzi a konverziót.
- Az Erste Bank július elején jelentette be, hogy akár milliós összegeket is válthatnak a bank ügyfelei kiemelt, kedvezőbb árfolyamon, amiért nem kell díjat, jutalékot, vagy kezelési költséget sem fizetni.Havonta akár egymillió forintig a bankközi devizapiaci árfolyamon alapuló, vagyis kiemelt árfolyamon válthatnak különböző devizák között az Erste lakossági ügyfelei a George Weben és a George Appon. A bank a keretösszegig nem számít fel semmilyen díjat, jutalékot, kezelési költséget.A kiemelt árfolyam a bankközi devizapiacon alapuló, folyamatosan változó árfolyamot jelent. A jegyzés valós idejű, a bankközi devizapiac árfolyamait követi, a piaci viszonyoknak megfelelően változik, elfogadására 30 másodperc áll rendelkezésre. Az ügyfelek havonta 500 ezer forintig, Erste World és Private Banking ügyfelek egymillió forintig használhatják ezt a kedvezményt. A szolgáltatás igénybevételéhez először egy devizaszámlára van szükség, ez lehet euró, amerikai dollár, brit font, svájci frank vagy kanadai dollár. Euró váltásakor a szükséges összeget át kell vezetni a forint számláról az euró számlára, a váltás közben pedig az applikáció megmutatja, mennyi a kiemelt árfolyam. A váltási tranzakció akár azonnal teljesülhet, így rögtön fizethetünk is bankkártyánkkal euróban.
Az első és a második fecske után nem lennénk meglepve, ha a többi hazai bank is hasonló szolgáltatással jelenne meg a piacon.
A banki UX is gyorsan fejlődik
Évek óta nyomon követjük a hazai bankok alkalmazásának értékelését az Apple Store és a Google Play alkalmazás-áruházakban, a mobilbanki rangsorban pedig a legnagyobb eléréssel rendelkező, és sok szereplő számára viszonyítási pontként szolgáló Revolut appot is szerepeltetni szoktuk. Évek óta jellemző tendencia, és a mindennapokban is ezt tapasztalni, hogy a banki appok értékelése már csak néhány tized ponttal marad el a korábban toronymagasan vezető Revolutétól.
Amire választ kaphat cikkünkben: A bankok és a fintech gyökerű bankok kőkemény harcot vívnak árazásban, szolgáltatásokban, UX-ben, ki nyeri a digitális háborút?
- A bankok felvették a kesztyűt a devizaváltásban
- Nagyot fejlődtek a mobilbankok UX-ben
- Hogyan bankosodnak a fintechek?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!