A bőség zavara alakult ki az elmúlt hónapokban a kis- és középvállalkozások számára elérhető hitelprogramok szempontjából. Ezt valószínűleg a jegybanknál is érzékelték, az eligazodást ugyanis tegnap óta az MNB új, Hiteltérkép nevű platformja is segíti.
Július végéig 4 098 vállalattal kötöttek hitel- vagy lízingszerződést a bankok mintegy 285 milliárd forint összegben, a volumen 26 százaléka új beruházási hitel vagy lízing, 54 százaléka forgóeszközhitel, 20 százaléka pedig korábbi beruházási hitel kiváltásához kapcsolódó ügylet volt – közölte az MNB a múlt héten, azóta már 300 milliárd forint felett járhat a program. A szektorszintű adatokat alábbi cikkünkben foglaltuk össze:
Ezúttal az egyes bankokat is megkerestük, 10 bankból 8 pedig azt is elárulta, hol tart a programban. A szerződéses összeg alapján a K&H, az OTP és az Erste a legaktívabb (ők adták a 300 milliárd forintos összeg közel 60%-át), a szuperbank létrehozásán munkálkodó három hitelintézet (Budapest Bank, MKB Bank és Takarék) viszont kisebb piaci részesedést tudhat eddig a magáénak, közülük a Budapest Bank az, amelyik a legaktívabbnak mondható. A CIB és a Raiffeisen nem adott számszerű választ a kihelyezéseket firtató kérdésünkre.
Miről szól még ez a cikk?
- Így állnak az egyes bankok az NHP Hajrában
- Banki sajátosságok: ágazati és cél szerinti eltérések
- Az NHP Hajrá paraméterei
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!