A Portfolio több cikkében elemezte már a tavaly júliusban elindult, 450 milliárd forintos keretösszegű Növekedési Kötvényprogramot, rámutatva a program előnyeire és kockázataira (lásd összefoglalónkat itt), de arra is, hogy bár a program jótékonyan járul hozzá a hitelezés előnyös alternatíváját jelentő kötvénypiac fejlődéséhez, a befektetői kör jelentős részét azért az MNB mellett maga a magyar hitelintézeti szektor szereplői teszik ki egyelőre, erről itt írtunk. Az idei április több változást is hozott a programban:
- az MNB az eddigi 20 milliárd helyett akár 50 milliárdot is vásárol egy-egy ügylet során,
- a maximális futamidő pedig 10-ről 20 évre emelkedett,
emellett a koronavírus-járvány számos magyar vállalat üzleti kilátásait írja át erőteljesen, ami szintén érdemi hatással lehet a program felfutására. Megkérdeztük ezért a piac legnagyobb szereplői közül ötöt (MKB Bank, OTP Bank, Raiffeisen Bank, Takarékbank, Equilor), hogy mondják el nekünk, miként látják most ezt a piacot.
Eddigi és várható részvétel a Növekedési Kötvényprogramban
Először is megkérdeztük a piac egyes szereplőit arról, hány kötvénykibocsátásban vettek részt eddig szervezőként vagy befektetőként, illetve milyen darabszámban és volumenben vannak náluk folyamatban ügyletek.
Fontosabb gondolatok:
- A kötvényprogram megváltoztatásával reagált az MNB a koronavírusra
- Így látja most a piacot az MKB, az OTP, a Raiffeisen, a Takarékbank és az Equilor
- Megtudtuk, mi alapján választanak ügyfelet a bankok és mekkorának látják a megújítási kokázatot
- Számos ügylet folyamatban van, a koronavírus sajnos megdobja a kockázatokat
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!