Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

Euro árfolyam (EUR/HUF)

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
EUR/HUF Spot statisztikák, mutatók
Nyitó ár: 413.47564119
Előző záró ár: 414.69845063
Napi átlagár: 414.12491911829
180 napos átlagár: 399.92021607994
360 napos átlagár: 394.59921061462
Napi minimum: 412.58185593
Napi maximum: 415.3826513
Éves minimum: 377.12318175 2024-01-08
Éves maximum: 416.42268202 2024-12-19
Történelmi minimum: 227.57 2008-07-20
Történelmi maximum: 434.11018764 2022-10-13
Árfolyamváltozás 1 hó: 1.5652988434622%
Árfolyamváltozás 6 hó: 4.8700055850353%
Árfolyamváltozás 12 hó: 7.8685122885648%
Devizakeresztek
HUF CHF EUR USD GBP JPY
HUF
CHF
EUR
USD
GBP
JPY
Adatlap
EUR/HUF Spot
ISIN EU0006169864
Kijelzés módja (ticker) EURHUF
Kereskedés pénzneme HUF
Az adatok forrása: Forex International
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon az EUR/HUF Spot árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Portfolio Trader online előadás Könyv

A Sikeres Kereskedő - Vételi és eladási pontok, stratégiák, tőzsdepszichológia

Egy tőzsdei könyv, ami nem aranyhalat akar rád sózni, hanem felruház a horgászás képességével, ami a befektetések világában a saját kereskedési módszer kialakítását jelenti.

Videóajánló
EUR/HUF Spot hírek

Visszapattantak az amerikai tőzsdék a hét végére

A szerdai és a csütörtöki nagy esés után próbáltak magukhoz térni a világ részvénypiacai, több-kevesebb sikerrel. Elromlott a tőkepiaci hangulat, miután az amerikai jegybank elnöke arra tett utalást, hogy jövőre a korábban vártnál kevesebb kamatvágás jöhet, erre a kockázatosabb eszközök, többek között a részvények és a kriptoeszközök árfolyama esett. Ma vegyes volt a hangulat az európai tőzsdéken, míg az amerikai piacok a nap eleji esésből eleinte komoly emelkedésbe kapcsoltak, majd a nap végére elolvadt a korábbi pluszok egy része.

Minimális pluszban a New York-i tőzsdék, Európa bevörösödött

Tegnap este a Fed szigorú hangvételű kommentárjainak hatására jelentős dollárerősödést láthattunk, emellett pedig az amerikai tőzsdéket is megütötték. Reggel Ázsiában felemás hangulatban telt a kereskedés, Európában pedig nagyobb mínuszban vannak a vezető indexek. Ami a gazdasági eseményeket illeti, ma különösen az amerikai munkanélküliségi kérelmek számának alakulása volt izgalmas: a segélykérelmek száma visszacsökkent, jelezve, hogy nincs nagy probléma  a munkaerőpiacon. Az amerikai indexek a csütörtöki pofonból korrigáltak vissza.

Ugrik a dollár a Fed-döntésre, tovább ütik a forintot

Határozott forintgyengülés alakult ki szerdán napközben az euróval szemben 409-ről 413 körülig, aztán este a kissé meglepő Fed-döntésre a dollár szárnyalással reagált, emiatt a forintot még tovább ütötték.

Megütötték az amerikai tőzsdéket a Fed jelzéseire

Ázsiában felemás hangulatban telt a kereskedés a reggeli órákban, ezt követően pedig Európában óvatos emelkedést láthatunk, Amerikában pedig iránykereséssel indult a kereskedés. Aztán este a Fed a várt 25 bázisponttal csökkentette a kamatot, a meglepetés viszont abban volt, hogy jövőre csak 50 bázispontos összes vágásra számítanak a nyíltpiaci döntéshozók a jegybanknál, így ez jócskán rontott a hangulaton, a tőzsdéket megütötték, a dollár ugrott.

Új kétéves mélypontra esett a forint a durva dollárerősödés mellett!

Komoly piaci mozgásokat okozott világszerte az, hogy a Fed megemelte inflációs előrejelzéseit és ezért jövőre összesen csak két darab 25 bázispontos vágásra lát lehetőséget. A hírre az amerikai dollár szárnyra kapott, a részvénypiacokat csúnyán megütötték, az állampapírhozamok ugrottak, és mindezek mellett a feltörekvő piaci devizák között a forint ismét jócskán megsínylette a fejleményt: a dollárral szemben a kerek 400-as szintig zuhant, így új kétéves forintmélypont alakult ki.

Elromlott a hangulat az amerikai tőzsdéken

Ma volt a Magyar Nemzeti Bank kamatdöntése, ahol a Monetáris Tanács a várakozásoknak megfelelően változatlanul hagyta az alapkamatot, erre reagálva kisebb esést láthatunk az OTP részvényénél. Nemzetközi szinten a német Ifo index alakulása érkezett, amely alapján elmondható, hogy megint romlott az üzleti hangulat a kontinens legnagyobb gazdaságában, ennek is köszönhetően nem csak a hazai, de a nemzetközi piacokon is borongós ma a tőzsdei hangulat. Amerikában sincs hiány izgalmakból: a mai eséssel kritikus szintre került az Nvidia árfolyama, miközben egy brutális célár-emelésnek is köszönhetően tovább szárnyal a Tesla részvénye.

A dollárnak vagy az eurónak áll a zászló?

Amíg az Egyesült Államokban 2025-26-ra vonatkozóan felfele tolódtak, addig az euróövezetben az ősz elejéhez képest agresszívabbá váltak a lazítási várakozások. A jövő év során tehát a dollár és az eurókamat közötti különbség mérsékelten nőhet.

Új csúcson a bitcoin, széttépték az Alphabetet és a Teslát

Mérsékelt eséssel indították a hetet az ázsiai tőzsdék, a hangulatromlásban szerepet játszott a vártnál gyengébb kínai kiskereskedelmi adat is. Az európai részvénypiacokon esés láthattunk, ami alól a magyar tőzsde sem volt kivétel. Eközben Amerikában a Nasdaq vezetésével emelkedést láthattunk. Hétfőn az Alphabet mellett a Tesla árfolyama is új történelmi csúcsra ralizott, csakúgy mint a bitcoin jegyzése.

Bekövült a forint

Többhetes csúcs közelébe kapaszkodott hétfőn reggel a forint az euróval és a dollárral szemben a kedvező nemzetközi piaci hangulatban, és az is segíthetett a magyar fizetőeszköznek, hogy Varga Mihály leendő jegybankelnök mai parlamenti meghallgatásán a kiszámítható, stabil árfolyam és az alacsony infláció elérésének és fenntartásának fontosságáról beszélt. Délre azonban lefordult a forint ezekről az erősebb szintekről, részben azért, mert a dollár újra erősödni kezdett.

Mutatjuk a 7%-os román lakossági állampapírt! De hogy lehet magyarként megvenni?

Írtunk már arról korábban is, hogy az állampapír-portfólió diverzifikálása érdekében nem ördögtől való dolog azon gondolkodni, hogy vajon magyarként lehet-e szomszédos országokban eurós vagy egyéb devizás állampapírt vásárolni. Jó hír, hogy többek között az osztrákok mellett a románok is kínálnak lakossági papírokat, méghozzá igen vonzó, 8% körüli lejes és közel 6%-os eurós kamatozás mellett. A Portfolio kérdésére a román pénzügyminisztérium azt is elárulta, hogy magyarként miképpen juthatunk ezekhez hozzá.

Felrobbant egy chipgyártó árfolyama, bizonytalanság a tőzsdéken

Ázsiában ma reggel esést láthattunk, Európában pedig az iránykeresés volt jellemző a tőzsdéken, eközben a magyar tőzsdén mérsékelt mozgásokat láthattunk pénteken, azonban ma már nem emelkedett az elmúlt napok sztárpapírja, a 4iG. Hatalmasat ugrott a tengerentúlon a Broadcom részvénye, a harmadik negyedévben a chipgyártó hatalmas növekedést ért el a mesterséges intelligenciához köthető bevételek tekintetében.

Nagyot megy a forint, kapaszkodik az euró

A forint jelentősen erősödött a vezető devizákkal szemben a héten. Pénteken kifejezetten fontos, piacbefolyásoló makrogazdasági adat nem látott napvilágot, így jelentős mozgásokat nem tapasztaltunk.

Mínuszban zártak az amerikai tőzsdék

A magyar tőzsde követte az európai piacokat, a BUX alig mozdult csütörtökön. Az amerikai vezető részvényindexek 0,5 százalék körüli mínuszban végeztek.

A Nasdaq húzta Amerikát, történelmi csúcsra ment az Alphabet és a Tesla is

Mérsékelten estek kedden a vezető amerikai és európai részvényindexek, az esés pedig szerdán a piacnyitás után is folytatódott az európai tőzsdéken, a nap második felében viszont megérkeztek a vevők, és mérsékelt emelkedésbe kapcsoltak az európai részvénypiacok. Amerikát a Nasdaq húzta szerdán, miután a Tesla és az Alphabet árfolyama is új történelmi csúcsot ért el. Eközben raliznak a kriptoeszközök, a bitcoin árfolyama pedig ismét átlépte a 100 000 dolláros szintet is.

Tovább esik a bitcoin, szárnyal az Alphabet árfolyama

Ázsiában emelkedtek a tőzsdék kedden az újabb stimulusígéretek miatt, viszont Európában mégis esés látszik, az amerikai indexek pedig vegyesen teljesítenek. Reggel már rögtön fontos adatközlés érkezett, novemberben a várakozásoknak megfelelően 3,7 százalék volt az infláció Magyarországon, vagyis az áremelkedési ütem év végén enyhén gyorsuló pályán mozog. Más érdekesség is van azonban itthon, hiszen a 4iG elnöke, Jászai Gellért Elon Muskkal egyeztetett többek között a vállalat műholdprogramjáról - a bejelentést követően felpattant a 4iG árfolyama. Amerikában az Alphabet árfolyama nagyot ralizik, miután a cég leányvállalata, a Google bejelentette, hogy új kvantumszámítógépe, amely a Willow kvantumchipet használja, jelentős áttörést ért el a számítási teljesítmény terén.

Egyre jobb erőben a forint

Bár reggel nem volt nagy mozgás a forintnál, délelőtt az euróhoz és a dollárhoz képest is erősödés látszott a magyar inflációs adatok közlése után. Kora délutánra megtorpant az árfolyam erősödése, estére azonban ismét egyre kedvezőbbre fordult a helyzet. A hét további részében pedig az Európai Központi Bank kamatdöntése lehet hatással a piacokra.

Történelmi csúcsra ment az OTP, Amerikában nem jó a hangulat

Rendkívül izgalmasan telik egyelőre a nap a magyar tőzsdén: a forint erősödésének és a célár-emelésnek köszönhetően remekül teljesít az OTP részvénye és így karnyújtásnyira került a történelmi rekorddöntés a nagybanknál, miközben a Magyar Telekom is ralizik, új csúcsot ért el az árfolyam. De még csak nem is ezek a legizgalmasabb sztorik, a NUTEX ugyanis részvényenként 25 forintos osztalékkifizetésre tett javaslatot a még idén megrendezésre kerülő közgyűlésére, a hír hatására pedig felrobbant az árfolyam. Európa vegyesen zárt, az Egyesült Államokban inkább rossz a hangulat.

Holnap tartjuk klubunkat, amelynek témája lesz a befektetések várható alakulása is. Jelentkezz még ma!

Vegyesen zártak az amerikai indexek

A hét eleji csúcsdöntések után csütörtökön mínuszban zártak az amerikai tőzsdék, majd ezt követően Ázsiában vegyes mozgások látszottak a piacon. Az európai tőzsdéken mérsékelt, és vegyes elmozdulások látszanak. Délután megérkezett hét legfontosabb makroadata: a várakozások felett bővült a nem-mezőgazdasági álláshelyek száma az Egyesült Államokban, miközben a munkanélküliségi ráta 4,2 százalékra emelkedett, a bérek növekedésre pedig továbbra is erős. Az adatot követően óvatos optimizmus látszik a piacon. A napnak ezzel viszont még nincs vége, hiszen este megjelenik a Fitch hitelminősítő döntése a magyar adósság besorolásáról, hazai szempontból ez is fontos esemény lesz.

Elfogyott az amerikai tőzsdék ereje

Csütörtökön bizonytalanul indult a kereskedés, az európai indexek felemásan nyitottak, napközben azonban kissé javult a hangulat és pluszba fordultak. A francia index erősödött, három hetes csúcson járt, annak ellenére, hogy a kormány összeomlott, miután elvesztette a bizalmi szavazást szerda este a miniszterelnök, ami bizonytalanságot hozott politikai fronton. Az Egyesült Államokban nem sok mozgást lehetett látni, a vezető indexek kis eséssel zártak. Mindeközben a bitcoin új csúcsra szárnyalt, szerda éjjel elérte a 100 ezer dolláros lélektani határt.

Újra célkereszt került a forintra, estére beindult a visszagyengülés

A szerdai után a csütörtöki kereskedésben is határozottan erősödött a forint, miután szerda reggel még kétéves mélypontja közelében járt. Az euró jegyzése 415 felettről másfél nap leforgása alatt 411,5-ig ereszkedett, és mivel közben a dollár gyengült, így vele szemben még nagyobb volt a forinterősödés, a 390 alatti tartományba is benézett az árfolyam. Estére viszont elfogyott a lendület, elindult a forint visszagyengülése. A pénteki kereskedés során két kulcsfontosságú esemény is lesz a forint számára: egyrészt délután fél 3-kor érkeznek az átfogó amerikai munkaerőpiaci adatok, másrészt este 10 óra után nyilvánosságra hozza a Fitch Ratings a magyarországi hitelminősítését. Az aktuális besoroláshoz leminősítést valószínűsítő negatív kilátást rendelt már korábban az intézmény, így benne van a levegőben egy osztályzatrontás is.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ügyfélkapu-mizéria: egy újabb szolgáltatás kiesése fenyeget ügyintézési káosszal