Üzlet

Fordul a piac! - Dupla csúcs-dupla alj

Portfolio
Nagyobb árfolyam elmozdulásokat követően, az esetek döntő hányadában a trendváltás nem egyből következik be, hanem az árfolyamok egy konszolidációs szakaszon mennek keresztül, mikor is föl-le hullámzik a grafikon. Más formációkhoz hasonlóan a dupla csúcsot és a dupla aljat is a vételi és eladói oldal árcsatája alakítja ki a konszolidációs szakaszban.
Dupla csúcs kialakulása
A duplacsúcsok egy erőteljesebb emelkedést követően kialakuló két egymást követő lokális csúcsból és a közöttük elhelyezkedő lokális mélypontból épülnek fel. A továbbiakban ez a mélypont fogja a kitörési szintet meghatározni, amely átlépését követően eladási szignált kapunk. A duplacsúcs formáció karakterisztikája, hogy a második árfolyam emelkedéshez kisebb forgalom párosul, mint az első lokális csúcshoz. Általában a két csúcs közel ugyanazt az árfolyamot éri el, de előfordulhat az is, hogy a második felfutás teteje eltér az elsőtől, akár pozitív, akár negatív irányba.

Klikk a képre!
Célárfolyam
A duplacsúcs jellegéből adódóan legtöbbször a trend fordulatát jelzi, ezért ebben az esetben a célárfolyam meghatározása is negatív irányba (lefelé) történik. Mivel a második csúcs kialakulását követően még megvan az esély, hogy az alakzat nem kap megerősítést és tovább folytatódik az árfolyam-emelkedés, a pozíció felvétel előtt mindig várjuk meg, hogy az árfolyam áttörje a két csúcsot összekötő mélyponthoz kapcsolódó támaszt. Ezt követően a támasz és a magasabbik csúcs távolságát vetítsük a kitörés helyére és már meg is kapjuk a formáció célárfolyamát .

Dupla alj
A duplaalj gyakorlatilag az előző alakzat tükörképe, itt két lokális mélypontot választ szét a közöttük található csúcs. Az egyetlen lényeges különbség, hogy a mivel a kitörés pozitív irányba történik, itt mindéképpen emelkedő forgalmat várunk el a mélypontokat összekötő csúcs, vagyis az ellenállás áttörésekor.

Klikk a képre!
Mind a dupla alj és a dupla csúcs egy hosszabb csökkenő illetve emelkedő szakasz után megjelenve ad megbízható szignálokat, oldalazó piacon megjelenve az alakzatoknak nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani.

Előfordulhat, hogy dupla helyett tripla, vagy még annál is komplexebb alakzatok jönnek létre. Az ilyen összetett formációknál mindig várjunk a kitörésre, ami alapján a korábban ismertetett módon meghatározhatjuk a jövőbeli célárfolyamunkat . Mint az alakzatok többségét, a dupla alj, illetve a dupla csúcs formációkat is klasszikusan napi grafikonon azonosítják a befektetők, de heti, vagy akár napon belüli, 60-30 perces grafikonok esetében is van jogosultsága használatuknak. Ez utóbbira jó példa a következő 60 perces BUX grafikon, ahol egy szabályos dupla alja adott vételi szignált a befektetőknek.

Klikk a képre!
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Kiderült: Magyarország történelmi méretű segítséget nyújt Ukrajnának
Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Private Health Forum 2024
2024. szeptember 26.
Future of Finance 2024
2024. szeptember 17.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
2024. szeptember 18.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Infostart.hu Infostart.hu

Kiadó modern irodaházak

Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.

Díjmentes előadás

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez

Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.

Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Ez is érdekelhet
Ennyi pénzt lehet keresni a Wall Streeten