Egyre nagyobbak a kérdőjelek a közel-keleti konfliktus kapcsán, az újabb iráni és izraeli eszkalációk potenciális hatását mérlegelik a befektetők, nagyon ideges mozgásokat láthatunk az olaj árában. Most éppen egy hétvégi fejleménynek köszönhetően beszakadt az olaj ára, a zuhanást követően egy nagyon fontos szintre került a jegyzés. Adódik a kérdés: meddig tarthat még az őrült zuhanás, hova eshetaz olaj ára?
Gőzerővel dübörög a a Trump-trade, miután látványosan javultak nemrég Donald Trump győzelmi esélyei a november 5-i elnökválasztáson. Áttételesen több módja is van annak, hogy a republikánus jelölt győzelmére pozícionáljuk magunkat a tőzsdéken, de van egy olyan megoldás is, amellyel túlzás nélkül pofonegyszerűen meg lehet játszani a Trump-győzelmet. Ráadásul most a grafikon is egy nagyon fontos jelzést küldött - lássuk, miről van szó!
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Amikor az egyre élesebb geopolitikai konfliktusok és az amerikai elnökválasztás okozta bizonytalanság elől keresünk menedéket, automatikusan csak az arany jut az eszünkbe. Nagy hiba. Van ugyanis egy másik, az arany "kistestvérének" is mondott eszköz, ami ugyanúgy biztonságot kínál az említett extrém helyzetekben, ráadásul a szemünk előtt zajló gigatrendnek, a zöld átállásnak is az egyik zászlóshajója. Lehet még tovább fokozni: történelmi szemmel nézve nagyon is olcsónak számít ez az eszköz az aranyhoz képest. Na de meg lehet játszani a tőzsdéken ezt a sztorit, ugyanúgy,mint az arany esetében? Hogyne lehetne. Egy izgalmas lehetőséget mutatunk.
Aki az arany történelmi csúcsról csúra járó grafikonjára ránézve úgy érzi, hogy lemaradt erről a vonatról, annak van egy jó hírünk: egy ilyen környezetben gyakran magánál a nemesfémnél is jobban teljesítenek az aranyat bányászó vállalatok részvényei, ráadásul most az egyik legnagyobb bányászcég részvényárfolyama kritikus szintre került, ahonnan nagyon komoly rali indulhat. Lássuk, miről van szó!
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Megtörtént a várva várt monetáris fordulat Amerikában, történelmi csúcsról csúcsra járnak a vezető részvényindexek, érezhetően megnőtt az utóbbi időben a kockázati étvágy a részvénypiacon. Akadnak azonban olyan guruk, akik pont ebben az alaphangulatban kongatják a vészharangot: a 2008-as gazdasági válságot előre jelző Robert Kiyosaki szerint közelít a "minden összeomlása", a helyzet még rosszabb lehet, mint 2008-ban volt. De mit kell tenni egy ilyen környezetben a guru szerint, és mi várhat az általa legjobb befektetésnek gondolt eszközre?
Az elmúlt hetek feszült geopolitikai konfliktusainak és a felemás amerikai gazdasági adatoknak köszönhetően történelmi csúcs közelébe emelkedett az arany ára, gyakorlatilag karnyújtásnyira van az új rekord. Adódik a kérdés: még mindig nem késő beszállni?
Nem várt helyről érkezhet jelentős kereslet a mesterséges intelligencia zászlóshajójának számító Nvidia legmodernebb chipjeire, a befektetők kitörő lelkesedéssel fogadták a hírt. Adódik a kérdés: érdemes most beszállni, meddig mehet még az árfolyam? Mit gondolnak az elemzők a részvényről?
Az év eddigi legrosszabb hetét zárták az amerikai tőzsdék, a zuhanást nem úszták meg a kriptodevizák sem, nagyot esett a bitcoin jegyzése. A pénteki árfolyammozgást követően kulcsfontosságú szintre került a bitcoin, ezért most megnézzük, hogy ezen a szinten érdemes lehet-e már beszállni. Annak is utánajárunk, hogy milyen kulcsszintekre érdemes még figyelni, ha folytatódna a lejtmenet a bitcoinnál.
Augusztus végén az amerikai jegybank elnöke meghirdette a monetáris fordulatot, sőt, történelmi bejelentésében Jerome Powell több kamatvágást is előrevetített az idei évre. A világ legfontosabb jegybankjának paradigmaváltása tartósan átrendezheti a befektetési környezetet, éppen ezért egy korábbi elemzésünkben megnéztük, hogy milyen tőkepiaci hatásai lehetnek a változásnak. Ezt követően a részvénypiacra fókuszálva arról írtunk, hogy melyik szektorok lehetnek most a befutók. Legfrissebb elemzésünkben még tovább megyünk: egy szektort kiválasztva megnézzük, hogy konkrétan milyen részvényeket érdemes befektetési szándékkal megfontolni.
A geopolitikai ezskalációk viharában csúcsról csúcsra jár az arany árfolyama, de közben a másik fontos nemesfémnek, az ezüstnek a jegyzése is nagy emelkedésen van túl. Ráadásul ma olyan kulcsszintre került az árfolyam, ahonnan akár egy markáns rali előtt is tér nyílhat. Melyik szintekre érdemes odafigyelni ebben a felfokozott hangulatban, hol lehet jó beszálló az ezüstnél? Egyáltalán, mi van az emelkedés hátterében, miért olyan nagy sztori az ezüst?
Tegnap megjött a zöld jelzés az amerikai jegybanktól arra vonatkozóan, hogy érkezik a monetáris fordulat. Reagált is a piac, egekbe szöktek a vezető részvényindexek, kilőtt az arany, és ami ennél is izgalmasabb: nagyot ralizott a bitcoin, és ezzel kulcsfontosságú szintre ért el az árfolyam. Jöhet innen a kitörés, akár új történelmi csúcsra is kapaszkodhat az árfolyam? Vagy ha lefordulásra számíthatunk, akkor hol vannak a fontos kapaszkodók?
A riasztó geopolitikai konfliktusok, az egekbe szökő államadósság és az egyre reálsabb recessziós félelmek közepette előtérbe kerülnek a biztonságos menedéket nyújtó, válságálló befektetések, ebben a környezetben nem meglepő módon remekül teljesített az arany, gyakorlatilag csúcsról csúcsra jár az árfolyam. Korábban már többször is felhívtuk rá a figyelmet, hogy komoly rali várható a sárga nemesfémnél, de talán még ennél is izgalmasabb, hogy az aranybányász vállalatok részvényeit is megtalálták maguknak a befektetők. Vajon vannak még izgalmas lehetőségek, van még tere a további emelkedésnek? Egy titkot elárulunk: ha nem lenne, akkor nem írtuk volna meg ezt az elemzést.
Tapintható a bizonytalanság az olajpiacon, elég csak ránézni a grafikonra: könnyen juthat az ember eszébe a középiskolai évekből jól ismert szinuszgörbe, vagy akár egy részeges kígyó képe is felmerülhet, olyan brutális kilengések mentén alakult a nyugati benchmark olajterméknek, a Brentnek az árfolyama. A pénteki zuhanással fontos szintet tört le az árfolyam, ráadásul jelenleg is kulcsszinten áll a jegyzés, ami akár az utolsó nagyobb mentsvár is lehet egy markáns beszakadás előtt. Több kérdés is felmerül: melyik szintekre kell odafigyelni az olajárnál? Egyáltalán, miért esik most az árfolyam? Mi mozgathatja a következő hónapokban a Brentet? Ezekre a kérdésekre keressük a választ elemzésünkben.
Az AI-boom egyik ígéretes üdvöskéje, akinek a részvényénél komoly a felértékelődési potenciál, ráadásul egybehangzó vételi ajánlat az elemzők részéről - ezzel szemben mégis elképesztően nyomott árazás, és a versenytársaktól jócskán elmaradó tőzsdei teljesítmény. Mi kellhet ehhez az alaphelyzethez, hogy be tudjon robbanni a sztori? Egy katalizátor. Ez a katalizátor most úgy néz ki, hogy a küszöbön áll. A szemfüles befektetők már mozgolódnak. Érdemes beszállni?
Hatalmas jelenleg a bizonytalanság a világpiac motorjának számító amerikai gazdaság egészségével és várható teljesítményével kapcsolatban, ma azonban olyan makroadatok érkeztek, amikből arra lehet következtetni, hogy nem annyira indokoltak a recessziós félelmek az USA-ban, mint azt korábban gondoltuk. Raliznak is a tőzsdék, ráadásul az egyik vezető részvényindex olyan szintre került, ami akár vízválasztó is lehet: ha innen sikerül még tovább menetelni, akkor akár az új csúcsok is jöhetnek a tőzsdéken. De melyik szintekre érdemes most odafigyelni?
Irigylésre méltó működési környezet, jóval az átlagon felüli negyedéves teljesítmény, rendkívül magas osztalék – ha ezzel mind rendelkezik egy magyar vállalat, akkor mégis miért esik már hónapok óta meredeken az árfolyama? Valamit nem veszünk észre? Vagy pont, hogy most kell alaposan bevásárolni? Mit gondolnak az elemzők, mit mutat a technika? Számos fontos kérdés, ezekre igyekszünk minél több kapaszkodóval szolgálni elemzésünkben.
Egy friss felmérés szerint a lakosság egyötöde elmenne, ha megnyitnák a határokat.
Jól bírják a feltörekvő devizák az első Trump-döntéseket.
Applikációval fog majd működni.
Nem ez a jelölt első botránya.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.
Még a háború első napjaiból származik a követeléslista.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.