Ingatlan

A belváros mellett is találhatsz természetvédelmi területeket

Portfolio
Ha a természetvédelmi területek szóba kerülnek, általában egy csendes, nyugodt, zöld környezet jut eszünkbe, ami távol van a nagyvárosi zajtól és zsúfoltságtól. Helyi jelentőségű védett természeti területekből azonban Budapesten is meglehetősen sok van, amelyek eléréséhez sokszor nem is kell messzire menni a belvárostól. A geoportal.budapest.hu oldalán térképen is megnézhetjük, hogy melyek ezek és hol is vannak pontosan.
Helyi jelentőségű védett természeti területeknek azokat nevezzük, amiket a települési önkormányzat védetté nyilvánít. Ezek közé természetvédelmi területek és természeti emlékek tartoznak. Az első védetté nyilvánításokra 1971-ben került sor, azóta pedig az ország településein összesen 1772 ilyen terület van, 415 négyzetkilométeren.

Előkelő helyen a vidéki települések

Nem csak Budapesten, hanem a vidéki városokban is számos természetvédelmi terület található. A legtöbb Pest megyében van, ami nem csak a darabszám alapján, hanem 57,8 négyzetkilométerrel alapterület szerint is vezeti a listát. A második, Békés megyében viszont csak darabra van sok, alapterület szerint mindössze 11,1 négyzetkilométer. Sok védett terület van még Fejér és Csongrád megye településein, előbbiben 46,9, utóbbiban 38,8 négyzetkilométernyi. A másik véglet Győr-Moson-Sopron és Vas megye, ahol a települések határán belül mindössze 4,4 illetve 4,6 négyzetkilométer természetvédelmi terület található.

A belváros mellett is találhatsz természetvédelmi területeket

Mi a helyzet Budapesten?

Ami a fővárost illeti, 18 természeti emlék és 30 természetvédelmi terület található, összesen 8,44 négyzetkilométeren. Többségüket a külsőbb kerületekben kell keresni, de például a belvároshoz közelebb, a várban is van egy - a Bécsi kapu tér és a Kard utca saroktelkén lévő - szőlőtőke, amit védetté nyilvánítottak. Nagyobb összefüggő védett területért a Gellért-hegyig kell menni, ott a Villányi út melletti Budai Arborétum tartozik ebbe a kategóriába. Budapesten a legnagyobb összefüggő természetvédelmi terület a X. kerületi Felsőrákosi-rétek és a XVI. kerületi Naplás-tó. A budai oldalon pedig a XXII. kerületben a Tétényi-fennsík és a XI. kerületben a Kőérberki szikes-rét tartozik a legnagyobbak közé.

A belváros mellett is találhatsz természetvédelmi területeket
Forrás: geoportal.budapest.hu
Ha Budapesten járunk érdemes tehát jobban odafigyelni, mert lehet, hogy a mi lakásunk szomszédjában is épp egy természetvédelmi terület található, de érdemes a térképet is böngészni, hogy akár célirányosan is megnézhessük, hol is vannak Budapest védett természetvédelmi területei.

A belváros mellett is találhatsz természetvédelmi területeket
Budai Arborétum, Forrás: MTI / Róka László
KonyhaKontrolling

Tényleg a hozam tesz gazdaggá?

Nagyon szeretem a Facebook hirdetéseit, mert minden nap más titkot tudhatok meg a gazdaggá válásra. A mai bejegyzésben két posztot hoztam, ami felkeltette az érdeklődésem. A héten a videó csak

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megérkezett a bejelentés: itt a kormány 21 pontos új akcióterve!
Díjmentes online előadás

Devizakereskedés alapjai, avagy mi lesz veled forint?

Miben különbözik a devizakereskedés a részvények adásvételétől? Mely devizapárokat érdemes egyáltalán figyelni? Hogyan zajlik le egy tranzakció a forex piacon? Hogyan lehet rövid vagy hosszabb távra spekulálni ezen a piacon?

Díjmentes előadás

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.
Banking Technology 2024
2024. november 5.
Graphisoft - Portfolio Construction Technology & Innovation 2024
2024. november 27.
HR (R)Evolution 2024 - Powered by Prohuman & Pénzcentrum
2024. november 13.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet
Jöhet az új parkolási őrület Budán?