Elsősorban a nagybankokat adják a befektetők a mai szélesköű eladási hullámban, de az autóipari vállalatok sem ússzák meg a dolgot, egyre komolyabb mínuszok repkednek a vezető vállalatok árfolyamainál.
A recessziós félelmek megerősödésének köszönhetően folytatódik a zuhanás az olaj árában, ráadásul a tegnapi OPEC+ döntés is lefelé nyomja az árat.
A délutánba fordulva még meredekebb zuhanás indult az európai tőzsdéken, a vezető német részvényindex több, mint 5 százalékot esett már. Elsősorban a nagybankok papírjait adják a befektetők, a globális recessziós félelmek felerősödés miatt.
Jelenleg a 7%-ot is meghaladják a hosszabb futamidejű magyar államkötvények referenciahozamai, azaz nagyjából ekkora évesített nyereséget tehetnek zsebre azok a befektetők, akik lejáratig megtartják a kötvényeket. Azonban a lakossági ügyfeleknek több okból is vigyázniuk kell, ha a profi befektetőknek szánt állampapírokból szeretnének vásárolni a lakossági papírok helyett: már a vásárláskor hátrányba kerülnek, ráadásul az államkötvényeken a hozamszint emelkedése esetén nagyot is bukhatnak – ezekre konkrét számításokat mutatunk. Lássuk, milyen veszélyei vannak a hosszú futamidejű államkötvény-befektetésnek, és mekkora nyereséggel kalkulálhat, aki most venne nem lakossági állampapírt!
Látványos lefordulás zajlik az OTP részvényénél, szűk másfél kereskedés nap alatt sikerült szinte a teljes idei emelkedést leradíroznia az árfolyamnak.
Komoly ellenszenvet váltott ki a fogyasztókból Elon Musk politikai tevékenysége, a Tesla ellen a világ több pontján tüntettek, megrongálták a bemutatótermeket, és magukat az autókat is. Számos országból érkeztek jelentések arról, hogy a tulajdonosok megválnak az autóiktól Elon Musk politikai aktivitása miatt, ami már a piaci adatokban is elkezdett megmutatkozni. A témával kapcsolatban megkerestünk több hazai szakértőt annak megértésére, hogy itthon is elindult-e hasonló tiltakozási, illetve eladási hullám. A magyar használtautós platformok adatai azonban nem illenek bele a sztoriba, sőt, egészen másról árulkodnak.
A Donald Trump elnök által kivetett globális vámok hatására hatalmas pánik uralkodott el a piacokon. Ilyen helyzetben a dollár menekülőeszköznek szokott számítani. Most azonban nagy gyengülést látunk a zöldhasúból. Megmutatjuk, hogy több, eddig keveset emlegetett jelenség is áll a háttérben, amiért érdemes óvatosan bánni a szokásos dollárösszefüggésekkel.
Az új amerikai vámrendszer belföldi árnövelő hatása elleni harcot ígért J.D. Vance alelnök csütörtökön az elnöki döntés mellett érvelve.
A Conagra Brands amerikai élelmiszeripari holdingtársaság vezérigazgatója bejelentette, hogy áremelésre kényszerülhetnek a vállalat termékei esetében az új vámtarifák miatt, amelyek olyan alapanyagokat érintenek, mint a kakaó, az olívaolaj, a pálmaolaj és a konzervdobozokhoz használt acél.
Donald Trump szerda este bejelentett vámjainak hatására a luxuscégek részvényeit is megütötték.
Az arany történelmi csúcsra emelkedett, miután Donald Trump elnök bejelentette átfogó "kölcsönös" vámintézkedéseit, amelyek minimum 10 százalékos vámot vezetnek be az importra, fokozva a félelmeket egy esetleges globális gazdasági lassulással kapcsolatban - közölte a Bloomberg.
Egészen az esti órákig erősödésben volt a forint, szerdán napon belül 3 egységgel került lejjebb az euró-forint árfolyam. Délután fordult a kurzus, majd Donald Trump amerikai elnök vámokkal kapcsolatos bejelentései alaposan megmozgatták a devizapiacokat. A dollár látványos csapkodásba kezdett.
Donald Trump elnök belső körének jelezte, hogy Elon Musk a következő hetekben visszalép jelenlegi kormányzati szerepétől - közölte a Politico három Trumphoz közeli forrásra hivatkozva.
A befektetőket és az elemzőket is meglepte, hogy milyen magas osztalék kifizetésére tett javaslatot a Mol igazgatósága, ennek meg is lett az eredménye, nagy emelkedésbe kapcsolt az árfolyam. A friss fejlemény miatt több kérdés is felmerül: kik részesednek a gigantikus, 220 milliárd forint feletti kifizetésből? A közel 9 százalékos osztalékhozam mennyire számít erősnek a magyar mezőnyben és a régiós versenytársak között? A most megindult rali miatt ráadásul a technikai kép is nagyon izgalmasan néz ki a Molnál.
A héten csütörtökön tovább emelkedhetnek a hazai üzemanyagárak - írja a holtankoljak.
Kedd reggel úgy tűnt, hogy ma sorozatban a hetedik egymást követő napon is gyengülni fog a forint, de aztán fordulat következett be a délelőtti kereskedésben, és délre már 1 egységnyi erősödés mutatkozott 402,5-ig az euróval szemben. Itt aztán elfogyott a forint kis lendülete és a nap további részében nem láttunk mozgást, még a délutáni amerikai adatcsomag sem mozgatta meg a devizaárfolyamokat. A befektetők világszerte tűkön ülve várják a Trump-adminisztráció holnapra ígért vámdöntését az EU-val és más gazdaságokkal szemben, így amíg nem tisztul a kép, visszafogott kereskedési aktivitás lehet a jellemző.
Messze még a felzárkózás.
Donald Trump vámjai megtették hatásukat.
Jelentős kockázatokat azonosítottak.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Elege lett az amerikai elnöknek.
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.