Sok Mol-befektető által várt (és talán rettegett) nap jött el tegnap, döntött ugyanis a kormány a 2025-ben is érvényben maradó különadók ügyében. Egyebek mellett döntés született a Brent-Ural különbözetre kivetett különadóról, az árbevétel-arányos adótételről és az extra bányajáradékról is, cikkünkben megnézzük, hogy összességében mennyire számítanak meglepőnek a kormány döntései, illetve azt is, hogy mit jelent mindez a Mol számára.
Az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elnökének, Gary Genslernek bejelentett távozása után a szakértők arra számítanak, hogy utódja várhatóan barátságosabb hozzáállást tanúsít majd a kripto-iparág felé, erről árulkodik a lehetséges jelöltek listája is - írja a Marketwatch.
A kínai kormány nyitott az Egyesült Államokkal folytatott párbeszédre és a gazdasági kapcsolatok fejlesztésére, miközben felkészül a lehetséges kereskedelmi feszültségekre. A kínai hatóságok intézkedéseket jelentettek be a külkereskedelem támogatására, és a jüan árfolyamának stabilitását ígérik.
Tovább csökkent az infláció és a maginfláció is Japánban, aminek hatására a jegybank is könnyebb helyzetbe került. A jen 0,2%-ot gyengült a reggeli órákban.
Jelentős emelkedésben van pénteken is az arany ára, miután a befektetők aggódnak az orosz-ukrán háború eszkalációja miatt.
Az elmúlt napokban tovább eszkalálódott az orosz-ukrán háború, melynek nyomán a befektetők előnyben részesítették a dollárt, az euró gyengülésnek indult. Ez a piaci hangulat átragadt a forint árfolyamára is, a dollár ellenében volt látványos a leértékelődése, majd délután jött egy fordulat. Este viszont ismét gyengülésnek indult a hazai fizetőeszköz, így a dollárral szemben kétéves mélypontra bukott jóval 390 feletti árfolyam mellett.
Gőzerővel dübörög a kriptopiaci rali, napról-napra dönti az új történelmi csúcsokat a bitcoin, karnyújtásnyira került a 100 ezer dolláros álomhatár. Eközben rákapcsoltak a kisebb méretű kriptodevizák is, ráadául van egy olyan kriptó, aminek az árfolyama jellemzően néhány napos csúszással, de le szokta követni a bitcoin emelkedését. Ráadásul most kulcsfontosságú szintre is került ennek a coinnak az árfolyama, amin ha sikerül túllendülni, akkor akár még nagyobb rali is kibontakozhat.
Donald Trump győzelmét követően meredek esésbe kezdett az arany árfolyama, ennek következtében pedig a jegyzés gyorsan távol került az októberben elért történelmi szintektől. Az orosz-ukrán háború eszkalációjával kapcsolatos erősödő félelmek hatására azonban ismét emelkedni kezdett a nemesfém árfolyama. Megnéztük, hogy mit mutatnak most a grafikonok az arany esetében.
Egymás után érkeznek az új célárak az OTP-re, az Autonomous Research magasra tette a lécet.
Hiába gurított brutális számokat és adott a vártnál jobb előrejelzést szerda este az Nvidia, a befektetők mégsem voltak teljesen elégedettek. A növekedés ugyan lassul, de még mindig erős potenciál van a részvényben. Éppen ezért most megnéztük, hogy hogyan vélekednek az elemzők az Nvidiáról, valamint azt is, hogy hogy olcsó, vagy drága-e most a részvény, emellett pedig arra a kérdésre is választ kerestünk, hogy érdemes-e a mostani szinteken Nvidia részvényeket vásárolni. Lássuk!
Egymás után dönti a rekordokat a bitcoin, ez pedig a befektetői érdeklődést is vonzza, a tőzsdén kereskedett spot bitcoin alapok vagyona most először meghaladta a 100 milliárd dollárt.
Egy kriptovaluta-vállalkozó 6,24 millió dollárt fizetett egy falra ragasztott banánért egy New York-i kortárs művészeti aukción, ami több mint négyszerese lett az előzetes becsült értéknek – írja a Financial Times.
Ma is nagyot megy a bitcoin, a mai emelkedéssel közel került a 100 ezer dolláros szinthez. Mostanra a kriptoeszköz piaci értéke meghaladta az 1,9 ezermilliárd dollárt, és piaci kapitalizációban már nagyobb, mint a világ legnagyobb olajcége, a Saudi Aramco.
Nagy volumenben vásárolja az OTP a saját részvényeit, tegnap 1,5 milliárd forintért vett papírokat.
Az előző hetekben 412 és 404 környékén is járt a forint, ám az utóbbi pár napban a kilengések után mindig visszatért 408 körüli szintre. Reggel kis erősödést láttunk az euróval szemben, de kora délelőtt egyhetes mélypontra gyengült a magyar deviza az euróval szemben. A forint a dollárral szemben is gyengül, kora délután kétéves mélypontra süllyedt. Az amerikai fizetőeszközben az euróval szemben is erősödik.
Jövőre paritás alakulhat ki az euró/dollár árfolyamában, vagyis egy dollár éppen egy eurót érhet az elemzők szerint. Donald Trump, az Egyesült Államok új elnökének várható kereskedelempolitikájában érdemes keresni az okokat.
Cikkünk folyamatosan frissül.
A meghódított terület 40%-át már visszaszerezték az oroszok.
A külügyminiszter szerint minden opciót meg kell vizsgálni.
Ezután nehéz lesz végrehajtani az ICC parancsát.
Erős vélemény jött a volt ukrán főparancsnoktól.
A gyermekbetegségeket kinőve is volt mit variálni a legendás szérián.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.